Arta nu necesită neapărat existența unui muzeu sau a unei scene pentru a fi expusă. Ea poate să ocupe un loc în viața noastră în cu totul alte moduri. Ne propunem să descoperim creativitatea în epoca digitală, felul în care tehnologia augmentează imaginația și crearea unor experiențe emergente ca rezultat al interacțiunii lor.

Lista artiștilor participanți:

1. Andrei Colzac – Artist Vizual

2. Daniel Mancas – Artist Vizual

3. Mihai Marian Mina
Artist Vizual – Absolvent Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Arte Vizuale si Design, Departamentul – Fotografie, Video si procesarea computerizata a imaginii.

4. Silviu Apostol
Artist Vizual – Absolvent Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Arte Vizuale si Design, Departamentul – Fotografie, Video si procesarea computerizata a imaginii.

5. Ana Maria Busuioc
Student- Artist Vizual – Absolvent Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Arte Vizuale si Design, Departamentul – Fotografie, Video si procesarea computerizata a imaginii.

6. Clopotel Petru
Artist Vizual – Absolvent Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Arte Vizuale si Design, Departamentul – Fotografie, Video si procesarea computerizata a imaginii.

7. Florin Ghimis
Artist Vizual – Absolvent Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Arte Vizuale si Design, Departamentul – Fotografie, Video si procesarea computerizata a imaginii.

8. Radu Alexandru
Coregraf – Masterand –Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Teatru, Sectia Coregrafie.

9. Veliche Alice
Coregraf - Masterand – Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Teatru, Sectia Coregrafie.

10. Alexandra Diaconita
Actrita- Artist Vizual – Universitatea Nationala de Arte “George Enescu”, Iasi, Facultatea de Teatru, Sectia Actorie.

11. Andreea Joltvinschi – Artist Grafician

Locație: Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt

Câștigătorul Concursului TEILOR